23.11.2017      
 najnowsze wydanie
wszystko o...
kronika i ekologia
kronika poleca książki
ogłoszenia
drukarnia
zlecanie reklam i ogłoszeń
kontakt prenumerata
e-wydanie
patronat prasowy
prezentacja
zostań wydawcą
regulamin konkursów
loga
slovakia
logowanie
 
Kronika Małopolska
Kronika Żywiecka
Głos Ziemi Cieszyńskiej
SPECJALNE
  NASZE 50 LAT!
To nie jest historia pięćdziesięcioletniej jubilatki. Jedyny tygodnik Bielska-Białej i całego Podbeskidzia w ...Bielsat

basket


galeria


wisla
xxx

 
KRONIKA POLECA 
SENSACJE Z BIELSKIEJ PRZESZŁOŚCI
Czy w dawnym Bielsku byli masoni? Gdzie mieszkał bielski kat, co robił i jakie miał życie? Co podsłuchał bielski ubek ukryty w szafie? Dlaczego na dworcu kolejowym w Bielsku doszło do ataku policji na tłum pasażerów, a dlaczego robotniczej masakry w Białej? Kto odpowiadał za upadek dużego bielskiego banku? Jakie były kulisy głośnej zbrodni, do której doszło na placu Smolki?

Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące ciekawych wydarzeń z dziejów Bielska-Białej znaleźć można w książce "Kat, naziści i masoni". Opowiada ona o interesujących, dramatycznych, a czasami wręcz sensacyjnych epizodach z dziejów miasta przez pryzmat starych budynków stojących w jego centrum. W dodatku napisana jest lekko, bez nadmiaru dat i nazwisk, aby każdy kto po nią sięgnie, dobrze bawił się podczas lektury. Autorem książki jest Sławomir Horowski, którego teksty dotyczące dziejów Bielska-Białej i Podbeskidzia od piętnastu lat ukazują się na łamach "Kroniki Beskidzkiej", a wydawcą Wydawnictwo "Prasa Beskidzka".

Książka "Kat, naziści i masoni" dostępna jest w bielskich księgarniach: "Klimczok" (parter Domu Handlowego Klimczok), "Oświata" (ulica 11 Listopada), "Stankiewicz" (ulica 3 Maja) i "Staromieyska" (Rynek) oraz w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej (plac Ratuszowy).